יום שלישי, 25 ספטמבר 2018
דף הבית  ñ חם מהשטח  ñ נוה: פקודת הגבייה מיסים מופעלת בצורה ברוטלית

נוה: פקודת הגבייה מיסים מופעלת בצורה ברוטלית

הדפס
9.10.2016
נוה: פקודת הגבייה מיסים מופעלת בצורה ברוטלית
 שרת המשפטים צופה למדינה הכנסות של 2 מיליארד שקל כתוצאה מהתיקונים המוצעים בחוק ההוצאה לפועל

 

המדינה תזכה להכנסות של 2 מיליארד שקל כתוצאה מהתיקונים המוצעים בחוק ההוצאה לפועל, אשר יקלו על פרעון חובות – צופה שרת המשפטים, איילת שקד. היא דיברה (6.10.16) בערב השקה לספר "הוצאה לפועל – הלכה ומעשה" שכתב המשנה לראש הלשכה, יוסף ויצמן.

ראש הלשכה, אפי נוה, קרא לבטל את פקודת המיסים גבייה, שתחולתה הורחבה עד כדי כך שהיא חלה גם על דוחות חניה. "לי אישית, דוח חניה של 100 שקל הפך להיות 700 שקל שנגבו בשלושה בנקים שונים, ולך תערער ושיחזירו לך את הכסף. נכנסים לך לחשבון הבנק, כמו גנבים, בצורה ברוטלית", אמר. נוה הזכיר, כי הפקודה נועדה במקור לרשות המיסים, וכעת עושים בה שימוש 150 גופים.

יושב ראש ועדת חוקה, חוק ומשפט, ניסן סלומינסקי, אמר, כי נושא הפקודה מצוי על סדר יומה. "הפקודה היא מ-1929; אתה רוצה שנבטל הוראה של המלך ג'ורג'?", שאל בציניות. סלומינסקי קרא לשופטים להסתכל עם נשמה (כלשונו) על החייבים הניצבים בפניהם, לצד החובה הברורה לפרוע חובות.

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, בירך על העשייה הרבה בתחום חקיקת חדלות הפרעון, באומרו שכיום קיימת חקיקה ישנה שלעיתים מאלצת את בתי המשפט ליצור פסיקה יש מאין. לדבריו, יש כמות בלתי נתפסת של בעלי דין שזכו ונאלצים לפנות להוצאה לפועל כדי לממש את זכייתם – 2.5 מיליון תיקים בסוף 2014.